Proč je nejlepší začít s online podnikáním na mateřské

Už jsem psala o tom, kdy je pro ženu nejlepší začít podnikat. Psala jsem i to, že nejlepší je začít s podnikáním na střední nebo vysoké škole. Ale taky jsem psala o tom, že většina z nás toto už dávno prošvihla. A čas nevrátíme.

Podíváme se tedy blíže na tu druhou nejlepší dobu pro rozjezd podnikání, obzvlášť toho „online“, a to na mateřskou dovolenou. Proč je to nejlepší období pro to začít podnikat?

Protože:

1. Neriskuješ práci

Jsi doma, do zaměstnání nechodíš, máš rodičovský příspěvek. Tak proč to nezkusit? Nic neriskuješ. Buď to půjde a ty se po mateřské nebudeš muset ke svému zaměstnavateli vracet (ani hledat jiné zaměstnání), a nebo to nepůjde a ty se po mateřské v klidu vrátíš zpět do práce. Můžeš si ale říct, žes to zkusila. A třeba vyděláš aspoň nějakou tu kačku.

2. Zdravotní a sociální

Jelikož jsi na mateřské, nemusíš se zaobírat ani odvody na zdravotní a sociální. Tedy pokud nezačneš vydělávat obrovské částky. Ale pak už tě zase ty odvody nebudou tak bolet 🙂 Jediné, co musíš, je zřídit si ŽL. Ten stojí 1.000 Kč. Takže jakmile vyděláš první tisícovku, máš tuto investici zpět. A to za tu zkoušku stojí.

3. Nejsi na úspěchu podnikání existenčně závislá

Takže se nemusíš stresovat, že musíš odpracovat denně XY hodin, abys vydělala YZ peněz. Můžeš tedy začínat opravdu pomalu. Třeba hodinku denně, v době, kdy víš, že prcek spí, nebo je třeba s tatínkem / babičkou / tetou na procházce.

4. Ať vyděláš jakoukoliv částku, je to plus

Jelikož máš rodičovský příspěvek, nemusíš počítat, kolik jsi vydělala a kolik půjde na všelijaké odvody, náklady a domácnost. Prostě cokoliv vyděláš, jde do plusu. A ten pocit je prostě k nezaplacení 🙂

5. Prevence proti „vykojenému mozku“

Tím, že budeš na něčem pracovat, si potrénuješ mozek. A věř mi, že ten to na mateřské potřebuje jako sůl 🙂

6. Skvělý pocit

Nejen z toho, že sama něco vyděláváš. Ale i z toho, že se tvůj život netočí jen kolem plínek a kojení a „paci paci“. Z toho, že jsi něco dokázala vybudovat. Že se někam posouváš a nestagnuješ na místě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *