Kdy je nejlepší začít podnikat?

To je otázka. Kdy je pro ženu nejlepší čas vrhnout se do podnikání?

Jsou v podstatě dvě období života ženy, která se dají považovat za nejlepší možná pro start podnikání. Škola a mateřská dovolená.

Střední a vysoká škola

Bingo! Tohle je ten úplně nejlepší čas začít! Proč? Protože, buďme upřímní, máte spoustu času nejen na realizaci, ale i na vymýšlení a zlepšování. A ve většině případů nejste zatíženi finančními povinnostmi, takže si to můžete dovolit. Navíc můžete využít toho, že jste v procesu studování a vzdělávání se, tudíž má váš mozek kapacitu pro přijímání nových skutečností a znalostí. A hlavně na jejich ukládání.

Ale, řekněme si to na rovinu, většina z nás už má toto období za sebou. Promrhané roky, které jsme místo poflakování a nudy mohly strávit budováním vlastní nezávislosti.

Ale to by nebylo ono. Víte, jak. Po bitvě je každý generál.

Těhotenství a mateřská dovolená

Ano, přesně těchto pár let je druhým nejlepším obdobím pro rozvoj podnikání. Už sice nejste tak bezstarostné jako na škole a ani ten mozek už není to, co býval. Maminky ví, o čem mluvím. Vím, ani toho času nemáte tolik, máte přece mimino.

Ono na té mateřské nebo rodičovské jde především o to, začít pomalu něco budovat, najít pár klientů, takový přívýdělek. Ale taky návyk, nevyjít ze cviku, nezblbnout úplně.

Věnovat podnikání tolik času, kolik vám dítě dovolí. A s rostoucím dítkem postupně zvětšovat svůj byznys. A až přijde čas jít zpět do práce, budete mít dostatek klientů na to, abyste do té práce nemusely.

Proč právě rodičovská dovolená? Protože nic neriskujete. Finanční příjem máte, nechodíte do práce. Tudíž nemusíte dávat výpověď a bát se, co když to nevyjde. Tak proč to nezkusit? Nezkusíš, nevíš.

Při zaměstnání

Při zaměstnání už je to krapet horší. Člověk stráví v práci spoustu času a domů přijde většinou unavený a nemá náladu na to ještě něco budovat. Obzvlášť, pokud k tomu na vás doma čekají ještě nějaké ty děti.

Není úplně nejlepší nápad při prvním záblesku „Chci podnikat“ dát v práci výpověď a začínat od nuly. Respektive, málo která z nás si to může dovolit…

Chce to prostě se kousnout a chvíli dřít i při zaměstnání. Až uvidíte, že se vám to začíná rozjíždět, můžete třeba zkrátit pracovní úvazek. Zas budete mít víc času. A postupně snížit zaměstnanecký úvazek na minimum a podnikání na maximum.

Ale pozor! Jen na to VAŠE maximum. Přece to neděláte kvůli tomu, abyste při svém podnikání dřely stejně jako v zaměstnání.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *