Kam na Madeiře s dětmi? Přinášíme 7 tipů, které nesmíte minout

Přináším další osobní zkušenosti z našeho 4měsíčního pobytu na Madeiře, tentokrát na tipy na výlety vhodné pro děti. Osobně jsme je absolvovali! Takže, kam na Madeiře s dětmi?

1. 25 Fontaes – Nádhera, kterou děti rozhodně ocení

Jednou z přírodních krás, které jsou jako stvořené pro rodinné výlety na Madeiře, jsou vodopády 25 Fontaes neboli 25 fontán. Tento sbor vodopádů je opravdovým skvostem ostrova a nabízí nejen osvěžující pohled na padající vodu, ale také příjemný únik od každodenního ruchu.

Návštěva 25 Fontaes začíná procházkou do oblasti Rabacal, která je známá svou bujnou vegetací a nádhernými výhledy. Zaparkovat můžete na speciálně vyhrazeném parkovišti, odkud se vydáte pěšky po značené turistické trase.

Cesta k vodopádům vede lesem a je dostatečně pohodlná a bezpečná i pro děti. Počítejte s tím, že procházka vám zabere asi hodinu a půl jedním směrem, ale krásná příroda, dechberoucí výhledy a vzrušení z blížícího se cíle tento čas krásně vyplní.

V cíli se můžete těšit na skutečný přírodní div – vodopády 25 Fontaes. Děti budou nadšené z možnosti sledovat, jak voda padá z vysokých skal do tajemného jezera. Zde můžete udělat přestávku na svačinu, udělat pár fotografií a nechat děti, aby si užily čerstvý horský vzduch a vyblbli se u vody.

Kam na Madeiře s dětmi? 25 Fontaes
25 Fontaes

Po odpočinku a pokochání se krásami místa se opět vydáte na zpáteční cestu. Ta vede stejnou trasou zpět k parkovišti. A když už budou děti unavené z chůze, můžete využít připravené autobusové dopravy, která vás od restaurace Rabacal pohodlně odveze zpět k parkovišti.

2. Levada de Alecrim a Lago do Vento – Další úžasný vodopád

Pokud se vám vodopády 25 Fontaes líbí, počkejte, až uvidíte krásu, kterou skrývá Levada de Alecrim a Lago do Vento. Tento méně známý, ale neméně ohromující vodopád je dalším skvostem Madeiry, který rozhodně stojí za návštěvu. Naše děti si ho užily mnohem víc než 25 Fontaes.

Cesta k Levada de Alecrim začíná stejně jako ta k 25 Fontaes – v oblasti Rabacal. Počáteční úsek trasy je tedy shodný a stejně kouzelný, ovšem Levada de Alecrim vás zavede na místo, které je ještě více skryté, a díky tomu klidnější, což oceníte zejména pokud hledáte únik od turistických davů.

Tuto levádu obklopuje bohatá zeleň a nabízí úžasný pohled na okolní krajinu. Cesta je mírnější než u mnoha jiných výletů na Madeiře, což je pro rodiny s dětmi ideální. A i když se může zdát, že výlet je podobný tomu k 25 Fontaes, věřte, že každá leváda má své jedinečné kouzlo.

Po přibližně stejně dlouhé procházce jako k 25 Fontaes dojdete k jezeru Lago do Vento. A právě zde na vás čeká ten pravý poklad – vodopád, který je podle mého názoru ještě hezčí a pro děti zajímavější než 25 fontán. Možná je to tím, že sem chodí méně lidí, nebo tím, že příroda kolem je ještě divočejší a nedotčenější, ale kouzlo tohoto místa je prostě nepopsatelné.

Zatímco děti budou obdivovat, jak se voda řítí do jezera a vytváří drobné duhové mlhy, dospělí ocení klid a možnost vychutnat si krásu přírody bez rušivých elementů. Nezapomeňte si připravit piknikovou deku a dostatek občerstvení, protože tady budete chtít strávit více času, než jen na rychlou svačinu.

Naše děti nejvíc bavilo objevovat, co je za vodopádem. Taky je ale bavilo skákat a lézt po kamenech. Voda a kameny, to je prostě něco pro ně.

Kam na Madeiře s dětmi? Lago do Vento
Lago do Vento

Stejně jako při návratu z 25 Fontaes, i zde se vracíte po stejné trase zpět k parkovišti.

3. Ponta de Sao Lourenco – Výlet (skoro) na samotný konec ostrova

Připravte se na výlet, který vás zavede téměř na samotný konec Madeiry, k mysu Ponta de Sao Lourenco. Můžete zde prozkoumat rozmanitou krajinu, která se liší od zelených lesů a vodopádů, jež jste mohli vidět na jiných místech ostrova.

Při plánování výletu na Ponta de Sao Lourenco je důležité pamatovat na pohodlné parkování, které je k dispozici přímo u vstupu na stezku. Ačkoliv je parkoviště velké, v sezóně se může rychle zaplnit, proto je dobré přijet brzy ráno.

Trasa je dlouhá 4 km v jednom směru a zabere vám zhruba 2,5 hodiny chůze. Vstupné se tu platí relativně nově, pomocí QR kódu, a stojí 1 € na osobu. Doporučuji koupit si vstupné z domu, protože na místě jsou stále často problémy se signálem a zaplatit se prostě nemusí podařit.

Cesta po mysu nabízí dechberoucí výhledy na ostré útesy a azurové moře. Výlet je sice náročnější a doporučuje se pro rodiny s většími dětmi, ale odměnou jsou nezapomenutelné výhledy a pocit, že jste na konci světa.

Kam na Madeiře s dětmi? Ponta do Sao Lourenco
Ponta do Sao Lourenco

Jelikož je mys Ponta de Sao Lourenco vystavený větrům a počasí se zde může rychle měnit, je nutné myslet na vrstvení oblečení. Vezměte si tedy s sebou dostatek teplých vrstev, větruodolnou bundu a nezapomeňte ani na klobouk a sluneční brýle, abyste byli připravení na všechny možné scénáře. My jsme přijeli, když pršelo a opravdu hodně foukalo. Během cesty však vysvitlo sluníčko a my vrstvy oblečení postupně odkládali.

4. Porto Moniz – Akvárium a přírodní bazény

Když se řekne „Madeira s dětmi“ nebo když padne otázka „Kam na Madeiře s dětmi?“, nesmí chybět Porto Moniz.

Porto Moniz je malebné městečko na severozápadním pobřeží Madeiry, které je známé svými úchvatnými přírodními bazény vytesanými do lávových skal. Toto místo je jako stvořené pro rodinné výlety, kde se můžete společně s dětmi koupat v křišťálově čisté vodě Atlantského oceánu, obklopeni přírodními krásami ostrova.

Kam na Madeiře s dětmi? Porto Moniz
Porto Moniz

Než se vydáte objevovat tyto přírodní divy, stojí za to navštívit místní akvárium, které nabízí pohled na rozmanitý podvodní svět Madeiry. Cena vstupného pro dospělého je 8 €, pro dítě od 5 do14 let jsou to 4 €, a pokud je vás 5 a více, je cena za osobu 5 €, v případě 5 a více dětí pak 3 €. Aktuální ceník najdete tady.

Děti se zde mohou dozvědět více o mořském životě a obdivovat pestrobarevné ryby, chobotnice a další mořské obyvatele. Když jsme byli v akváriu my, měli tam dokonce i malého žraloka.

Po návštěvě akvária se můžete přesunout k hlavní atrakci Porto Moniz – přírodním bazénům. Část bazénů je zpoplatněná a nabízí lepší vybavení, jako jsou šatny, sprchy a lehátka, ale pokud dáváte přednost volnější atmosféře bez poplatku, můžete využít i část přírodních bazénů, která je přístupná zdarma. Bez ohledu na to, kterou část si vyberete, vaše děti budou nadšené z možnosti plavat a skotačit v průzračné vodě, zatímco vy si můžete užít slunce a neopakovatelný výhled na oceán a hory.

5. Malované dveře ve Funchalu

V hlavním městě Madeiry Funchal můžete s dětmi podniknout i tuto odpočinkovou aktivitu. V uličkách starého města jsou na domech, obchůdcích a restauracích různě pomalované dveře. Schválně, kdo jich najde nejvíc?

Přečtěte si více o aktivitách a výletech ve Funchalu a jeho docházkové vzdálenosti.

6. Bonatická zahrada Monte Palace

Ve Funchalu ještě chvíli zůstaneme.

Lanovkou nahoru a na saních dolů. Ano, přesně tady si můžete užít jednu ze známých madeirských turistických atrakcí, jízdu na saních.

Než tak ale uděláte, navštivte botanickou zahradu Monte Palace. Je nádherná a opravdu obrovská. Rozkládá se na 70 000 m2, tak si připravte spoustu času. Najdete zde tematická místa a rostliny z celého světa.

Kromě zahrady a tematických míst z celého světa zde najdete také muzeum věnované Africe a třeba také muzeum věnované minerálům. Pokochat se můžete i nejrůznějšími vodopády a jezírky, v nichž plavou rybičky a želvy.

A nebojte, děti se tu vyblbnou a vyběhají. A vy si aktivně odpočinete.

7. Útes a prosklená vyhlídka Cabo Girão

Cabo Girão je 2. nejvyšší útes v Evropě a 12. na světě, měří 589 m. n. m. Přes hranu útesu trčí vyhlídka s proskleným dnem. Nabízí se tak úchvatný výhled na oceán a neuvěřitelný pohled dolů na moře.

Vstupné je 2 € a věřte mi, že si to tu užijete jak vy, tak především vaše děti.

K vrcholu útesu můžete dojet buď autem, autobusem, nebo můžete využít i lanovku, a to jak směrem nahoru, tak dolů. I tohle je naprosto neuvěřitelný zážitek.

Kam na Madeiře s dětmi? Cabo Girão
Cabo Girão

Kam ještě na Madeiře s dětmi?

Přečtěte si, jaké jsou na Madeiře pláže. Také si můžete přečíst, kam se za koupáním vydat přímo v hlavním městě Funchalu.

Že nevíte, kdy se na Madeiru s dětmi vydat? Přečtěte si, jaké je kdy na Madeiře počasí, a podle toho si svůj výlet naplánujte.

Kde se nejvíc líbilo vám? Své zkušenosti s námi a ostatními cestovatelskými rodinami můžete sdílet v naší přátelské FB skupině Nomádské rodiny: Svoboda, podnikání a vzdělávání na cestách. Těšíme se.

Dravazena.cz

Jana

copywriterka, korektorka a blogerka

Jsem Jana, podnikatelka a máma dvou kluků domškoláků, milovnice cestování, cizích jazyků a neustálého objevování. Moje děti mě učí stále něco nového. Nejprve mi otevřely cestu k podnikání, následně ukázaly výhody domškoláctví a během toho všeho mě přivedly k naplňování snů.

Můžeš si ještě přečíst:

 • All Post
 • Cestování
 • Homescholing & Worldschooling
 • Podnikání pro ženy
 • Seberozvoj
 • Uncategorized
  •   Back
  • Rady a tipy
  • Zajímavosti ze světa
  • Česká republika
  • Zahraničí
  • Madeira
  • Roadtripy
  • Norsko
  • Polsko
  •   Back
  • Madeira
  • Roadtripy
  • Norsko
  • Polsko

O mně

Ahoj, já jsem Jana

Jsem Jana, podnikatelka a máma dvou kluků domškoláků, milovnice cestování, cizích jazyků a neustálého objevování. Moje děti mě učí stále něco nového. Nejprve mi otevřely cestu k podnikání, následně ukázaly výhody domškoláctví a během toho všeho mě přivedly k naplňování snů.

Oblíbené články

 • All Post
 • Cestování
 • Homescholing & Worldschooling
 • Podnikání pro ženy
 • Seberozvoj
 • Uncategorized
  •   Back
  • Rady a tipy
  • Zajímavosti ze světa
  • Česká republika
  • Zahraničí
  • Madeira
  • Roadtripy
  • Norsko
  • Polsko
  •   Back
  • Madeira
  • Roadtripy
  • Norsko
  • Polsko

Nomádské rodiny

Svoboda, podnikání a vzdělávání na cestách. Přidej se k naší komunitě nomádských rodin.

Kategorie

Tags

Edit Template

„Život je nekonečná cesta plná příležitostí. Odvážná rozhodnutí změnila mé starosti ve svobodu, a teď si plním sny s láskou a odhodláním.“